Az alap-, illetve mesterképzést színészet szakon végeztem, a Babeș-Bolyai Tudományegyetem Színház és Televízió Karán, 2004-2010 között. Ugyanitt kezdtem 2011-ben Phd-tanulmányaim, a titulus megszerzése még folyamatban van, dolgozatom címe (e pillanatban): Színészi tréning. Út a teljességhez. 2010 óta színészetet tanítok az SzTK magyar tagozatán. 2008-2013 között a Kolozsvári Állami Magyar Színház tagja voltam, ahol olyan rendezőkkel dolgozhattam, mint Matthias Langhoff, Tompa Gábor, Mihai Măniuțiu, Dragoș Galgoțiu és mások. 2013-ban aztán szabadúszóvá váltam.
Színházi tanáraimnak, mentoraimnak és testvéreimnek tartom többek között Yoshi Oidát, Rena Mireckát, Raul Iaizát, Grzegorz Ziolkowskit, Eugenio Barbat és az Odin számos tagját. Ezekkel az emberekkel alkalmam volt találkozni, hosszabb- rövidebb ideig tanulni tőlük, esetenként együtt is dolgozni velük. Mellettük mesterségbel felmenőimnek tartok egy sor (többnyire halott) rendezőt, színészt, színházi embert, akikről túl hosszú lenne itt beszélni.
2014-ben többedmagammal megalapítottam a Shoshin Színházi Egyesületet, melynek társigazgatója vagyok. Az Egyesület tevékenységének fő irányvonala művészi, pedagógiai és szociális projektek létrehozása, emellett kiemelt figyelmet szentelünk a nemzetközi együttműködésre és a különböző kultúrákhoz tartozó csoportokkal történő kapcsolatfelvételre. Annak a módját keressük, hogy a színház rendelkezésére alló eszközökön keresztül miként hathatunk vissza az élet szerveződésének különböző szintjeire: az egyén, a kisebb közösségek, de a teljes társadalom szintjére is.
Meggyőződésem, hogy a színházban töltött életben nem állhat le a tanulás, az edzés, de az új kifejezési módokhoz való közeledés sem. Legfontosabb a kezdő elméje (Shoshin).
A fotót készítette Maciej Zakrzewski
400489 - Kolozsvár, Majális (Republicii) u. 60. szám
Mobil: 0723-250324
Tel./Fax: 0264-594570